7 kwiecień 2024

Z powodu awarii zmiany w kursowaniu pociągów przez węzł łódzki

zdjęcie: Z powodu awarii zmiany w kursowaniu pociągów przez węzł łódzki / pixabay/3384786
Trwa usuwanie awarii urządzeń sterowania ruchem pociągów na stacji Łódź Widzew, kluczowej w połączeniach m.in. z Warszawą. W związku z tym są zmiany w kursowaniu pociągów przez węzeł łódzki - podał w niedzielę rzecznik prasowy spółki Polskie Koleje Państwowe Polskie Linie Kolejowe Karol Jakubowski.
REKLAMA

O godzinie 4 rano w niedzielę stwierdzono usterkę urządzeń sterowania ruchem pociągów na stacji Łódź Widzew. "Służby techniczne PKP PLK SA oraz firmy Alstom pracują nad usunięciem awarii" - poinformował Jakubowski.

"Wprowadzono zmiany w kursowaniu pociągów. Część składów przejeżdża przez stację Łódź Widzew. Pozostałe pociągi kierowane są przez Łódź Kaliską i Łódź Olechów" - podał rzecznik PKP PLK.

Informacje o zmianach w rozkładach jazdy są na bieżąco przekazywane na stacjach i przystankach oraz na stronie: www.portalpasazera.pl (PAP)

Autor: Hubert Bekrycht

hub/ dki/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Łasin
19°C
wschód słońca: 04:25
zachód słońca: 20:56
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łasinie