15 maj 2024

Historyczna maszyna z cukierni na rondzie Wiatraczna wróciła do właściciela

zdjęcie: Historyczna maszyna z cukierni na rondzie Wiatraczna wróciła do właściciela / fot. PAP
fot. PAP
Historyczna maszyna do nabijania bitą śmietaną rurek z cukierni na rondzie Wiatraczna wróciła do właściciela - poinformowano w środę na profilu Rurki z Bitą Śmietaną Rondo Wiatraczna na Facebooku.
REKLAMA

Właściciel cukierni, w której m.in. sprzedawane są rurki z bitą śmietaną, poinformował w poniedziałek wieczorem, że zaginęła maszyna służąca do nabijania bitą śmietaną rurek, którą zrobił jego przodek. Zaapelował do mieszkańców z prośbą o namierzenie mężczyzny, który podając się za serwisanta, nie oddał urządzenia. Sprawa została też zgłoszona na policję. We wtorek wieczorem okazało się, że szum medialny przyczynił się do tego, że w środę zaginiona maszyna miała wrócić do cukierni.

"Nasza królowa wróciła na miejsce! Dziękujemy Wam wszystkim za pomoc i nagłośnienie sprawy. Pan, który był winien, poniósł konsekwencje, odpokutował, więc zamykamy temat" - czytamy we wpisie zamieszczonym na Facebooku w środę.

Poinformowano, że mężczyzna, który zabrał maszynę, zwrócił ją o godz. 11.20.

"Chciałbym podziękować naszym Klientom za zaangażowanie i słowa otuchy, a także policjantom z Grochowa, którzy całą sprawę potraktowali z należytym profesjonalizmem i byli ze mną w ciągłym kontakcie" - napisał właściciel lokalu.

Maszyna była wcześniej serwisowania przez fachowca, który wyprowadził się z Warszawy. Na jednej z grochowskich grup facebookowych znalazł się mężczyzna, który podjął się serwisu urządzenia.

Przyszedł po nią do cukierni i 1 maja napisał, że jest naprawiona. "Zależało mu jednak na szybkim rozliczeniu i szef wysłał mu pieniądze na konto. No i jak się Państwo domyślacie, maszyna do nas nie wróciła" - przekazał pan Piotr, który wraz z pracownikami zaapelował do mieszkańców o pomoc.

Cukiernia "Rurki z Wiatraka" przy Rondzie Wiatraczna założona została w 1958 roku przez Konstantego Pietrzykowskiego. Obecny właściciel, Piotr Przewłocki jest czwartym pokoleniem, które sprzedaje w tym miejscu rurki z bitą śmietaną.(PAP)

Autor: Iwona Żurek

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Łasin
19°C
wschód słońca: 04:25
zachód słońca: 20:56
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łasinie