28 czerwiec 2011

Dni Łasina 2011: Miasto opanowała muzyka

zdjęcie: Dni Łasina 2011: Miasto opanowała muzyka / Dni Łasina 2011. Na scenie zespół Bad Boys Blue
Dni Łasina 2011. Na scenie zespół Bad Boys Blue
Miniony weekend przepełniała muzyka. W łasińskim Amfiteatrze odbywały się koncerty plenerowe, które przyciągnęły mnóstwo chętnych, aby pobawić się przy akompaniamencie pozytywnych rytmów rocka, reggae i ska. Jak również w towarzystwie wiecznie młodych hitów lat 80. Co więcej w wykonaniu nie byle kogo, tylko zespołu Bad Boys Blue we własnej osobie.
Dni Łasina trwały dwa dni. Świętowaliśmy już 25 czerwca. Imprezę zapoczątkował pokaz motocykli, a także parada ulicami miasta. Publiczność w imprezowy nastrój wprowadziły zespoły: Złote Tarasy, Tarpno Alternativ, Plac Zabaw oraz Veres.

Jednak widownia wstała z miejsc dopiero na dźwięk optymistycznej muzyki reggae w wykonaniu grupy SielSKA z Bydgoszczy. To jednak był dopiero przedsmak tego, co zostało zaplanowane na kolejny dzień urodzinowej zabawy.

Międzynarodowe koncertowanie

W niedzielę, 26 czerwca, Łasin dosłownie tętnił życiem. Wszystkie drogi prowadziły do Amfiteatru, gdzie wieczorem zaprezentowała się gwiazda międzynarodowego formatu – Bad Boys Blue. Zanim jednak artyści pojawili się na scenie, publice przygrywały zespoły 2 na 1 oraz Avanti.

Czego chcieć więcej, kiedy imprezom towarzyszy piękna, słoneczna pogoda, a na scenie pojawiają się same gwiazdy? Gdyby Łasiński Amfiteatr mógł mówić, pewnie jako pierwszy poprosiłby o autograf artystów z zespołu Bad Boys Blue. Jednak zamiast niego sympatię do grupy wyraźnie wyraziła publika, głośno krzycząc "Bis, bis, bis!". Co ciekawe, zespół w tym roku świętuje 25. lecie istnienia.

Podczas koncertu usłyszeliśmy ich największe przeboje. Oczywiście nie zabrakło piosenki "You're a Woman, którą artyści podczas niedzielnego wieczoru zaśpiewali dwukrotnie. Carlos Ferreira i John McInerney wielokrotnie schodzili ze sceny, tylko po to żeby znaleźć się bliżej publiczności. Artystom szczególnie spodobała się dziewczynka, która nie bacząc na nic tańczyła wesoło w rytm muzyki – zagadywali do niej i obdarowali pocztówką, na której widniały podobizny członków zespołu. Podobnych widokówek artyści rozdali kilkanaście, a być może nawet kilkadziesiąt. Ponadto obdarowali fanów plakatami i miniaturowymi kalendarzykami.

Niestety, wszystko ma swój koniec. Po około godzinnym koncercie zespół Bad Boys Blue zszedł ze sceny, a jego miejsce zajęła grupa Forte. Przy muzyce tego zespołu publiczność bawiła się do późnych godzin nocnych.