2 lipiec 2013

Gruta: Do Biblioteki. Na film, wycieczkę i spotkanie z dietetykiem [foto]

zdjęcie: Gruta: Do Biblioteki. Na film, wycieczkę i spotkanie z dietetykiem [foto] / Fot. nadesłane
Fot. nadesłane
Kilkadziesiąt osób z gminy Gruta przez dobrych kilka tygodni wspólnie bawiło się w ramach projektu realizowanego przez okoliczne biblioteki. Jak było? Zobaczcie zdjęcia.

Biblioteka to miejsce, które w swoim założeniu ma być przede wszystkim przyjazne Czytelnikom. Jednak nowoczesna książnica to o wiele więcej. Gminna Biblioteka Publiczna w Grucie wraz z filiami w Boguszewie, Nicwałdzie i Okoninie wzięła udział w projekcie "Jak to matka z dzieckiem swoje miejsce w bibliotece odnalazła". Łącznie przez kilka miesięcy wspólnie bawiło się 60 osób.

- Projekt ten został przeprowadzony w ramach udziału naszej placówki w Programie Rozwoju Bibliotek, który jest realizowany w Polsce przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Natomiast Fundacja została ustanowiona przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, która z kolei  jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Projekt ten był skierowany do mam z małymi dziećmi – opowiada Anna Fabrykiewicz, koordynator projektu  i zarazem bibliotekarka Filii w Okoninie.

W realizacji projektu pani Annie pomagały koleżanki po fachu: Izabela Ostrowska (Boguszewo), Elżbieta Polakowska-Lesińska (Gruta) i Mariola Miąsko (Nicwałd). Zaproszone do udziału w przedsięwzięciu mamy i ich pociechy mogły uczestniczyć w spotkaniach z pediatrą, pedagogiem, dietetykiem i logopedą. To jednak nie wszystko, maluchy i dorośli świetnie bawili się podczas warsztatów plastycznych, oglądania filmu czy też wyjazdów: do kina i Picolandu.

W realizację projektu zaangażowało się wiele instytucji: Urząd Gminy Gruta, Szkoły Podstawowe w Boguszewie i Nicwałdzie, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Ośrodek Zdrowia, Zespół Szkół w Grucie.